Pożar w Szpitalu Ogólnym w Kolnie

Dnia 25 czerwca 2019r. ok godz. 10.00 do dyżurnego stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie dotarła informacja o  pożarze, który wybuchł na trzecim piętrze Szpitala Ogólnego w Kolnie. Zanim na miejsce zdarzenia wyjechały pierwsze zastępy straży, akcję ewakuacji pacjentów z zagrożonego obszaru podjęli pracownicy Szpitala. Inni podejmowali próby ugaszenia ognia za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Kilka minut później działania pracowników wsparły zastępy  straży pożarnej z JRG Kolno (4 pojazdy ratownicze), OSP Czerwone w sile  jednego zastępu. Strażacy rozwinęli linie gaśnicze, prowadzili  przeszukanie obiektu a także przystąpili do ewakuacji pacjentów – do których nie dało się dotrzeć drogami komunikacji ogólnej – za pomocą podnośnika hydraulicznego. Sytuacja byłaby naprawdę bardzo poważna, gdyby nie fakt, że były to ćwiczenia polegające na praktycznym sprawdzeniu warunków ewakuacji przeprowadzone na podstawie scenariusza opracowanego przez Biuro Obsługi Firm Mariusz Semenowicz połączone z ćwiczeniami Komendanta Powiatowego PSP. Przebieg działań na bieżąco był analizowany przez zespół złożony z dyrekcji oraz wyznaczonych pracowników szpitala z udziałem zastępcy komendanta powiatowego PSP bryg. Tomasza Sielawy, zastępcy dowódcy JRG st. kpt. Arkadiusza Obryckiego, Starosty Kolneńskiego Pana Tadeusza Klamy oraz Inspektora Ochrony Przeciwpożarowej szpitala Mariusza Semenowicza.

Za udział i zaangażowanie w przebieg prowadzonych ćwiczeń dziękujemy:

• kierownictwu oraz strażakom
  • ratownikom z KP PSP Kolno
  • strażakom ochotnikom z OSP Czerwone
  • Komendzie Powiatowej Policji w Kolnie
  • Straży Miejskiej w Kolnie

oraz wszystkim pracownikom Szpitala.